Ontwikkelingen Corona in India en situatie op Ashram

Ook in India is grote bezorgdheid over de Covid-19 pandemie.
We hebben zeer regelmatig contact met de leiding van de Ashram. Tot op heden gaat alles goed en zijn er binnen de Ashram geen besmettingen. In Tamil Nadu zijn er tot vandaag in totaal 1323 actieve besmettingen en 15 doden gemeld. De pandemie heeft India relatief laat bereikt, maar de regering heeft reeds 25 dagen geleden een lock-down afgekondigd. Vooral voor arme dagloners en bewoners in de slums bij de grote steden is deze situatie vrijwel onmogelijk.
De Ashram heeft kort voor het ingaan van de lock-down voor 3 maanden voedsel kunnen inslaan. Ook organiseerde de leiding begin maart al een “Corona awareness meeting” voor de medewerkers en werden mondkapjes, tissues en zeep uitgedeeld, ook aan de kinderen.
Op The Hindu newspaper online is het dagelijks beloop van de crisis in India goed te volgen. 
In Kanyakumari, de plaats waar de Ashram dichtbij ligt, werden ook enkele gevallen gemeld. De Ashram laat geen mensen van buiten toe en lijkt zich heel goed aan de voorgeschreven maatregelen te houden. Vooralsnog is er dus voldoende voedsel.
 
NB.: getallen aangepast aan de situatie per 18 april 2020

Published by